Ana içeriğe atla

Sürdürülebilirlik

  • Anadolu’dan Yarınlara Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı Seminerleri

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın (SKA) gerçekleşebilmesi için paydaşlarımızın bu Amaçları ve Amaçlar için yapılanlar hakkında bilgilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Buradan hareketle; gelecek odaklı sürdürülebilirlik vizyonumuzu temsil eden “Anadolu’dan Yarınlara” markası altında yürüttüğümüz çalışmalarımıza eğitim programıyla devam ettik.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi-CIFAL Istanbul, Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) ve CO-OP Direktörlüğü iş birliğiyle Anadolu’dan Yarınlara Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı’nı hayata geçirdik.

SKA’ları yaygınlaştırmak ve Küresel Amaçları iş süreçlerine entegre etmek isteyen kuruluşlara yol göstermek amacıyla düzenlediğimiz eğitim programı, beş konu başlığı altında birer saatlik oturumlarla gerçekleşti.

• Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın Önemi
• Anadolu Grubu’nun Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Alanındaki Raporlama Çalışmaları
• Anadolu Grubu Şirketlerinin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na Katkı Sağlayan Proje ve Uygulamaları
• Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları İletişimi
• AG Anadolu Grubu Holding’in BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Giriş Sürecinin Yönetimi

Anadolu Grubu yöneticileri, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve sürdürülebilirlik danışmanlarının konuşmacı olarak yer aldığı eğitimlere katılanlar, kişiye özel katılım belgesi almaya hak kazandı.

Anadolu’dan Yarınlara Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitim Programı Seminerleri