Ana içeriğe atla

Sürdürülebilirlik

Anadolu'dan Yarınlara

Sürdürülebilir bir anlayışla faaliyette bulunduğu topraklara ve bu toprakların insanlarına değer katmak, Anadolu Grubu’nun kurulduğu günden bugüne temel değerlerinden biridir. Grubumuz, bugün 18 ülkede, 80'e yakın şirket, 66 üretim tesisi ve yaklaşık 80 bin istihdamla faaliyetlerini sürdürülebilir bir gelecek için sürdürülebilir büyüme hedefiyle yürütüyor. Büyümeyi sadece rakamlarla ifade edilen ekonomik bir kavram olarak görmenin ötesinde; faaliyetlerimizi ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini dikkate alarak yönetiyor, değerlerimizi ve stratejilerimizi dünyamız ve insanımız için daha güzel bir gelecek hayalimiz doğrultusunda belirliyoruz.

2019 yılında Anadolu Grubu’nun gelecek odaklı sürdürülebilirlik vizyonunu temsil eden “Anadolu’dan Yarınlara” markamızı oluşturduk. Anadolu Grubu Şirketleri yıllardır sürdürülebilirlik performansları ile bu alanda ilklere imza atıyor, sürdürülebilirlik raporu yayınlıyor ve gelişimlerini çeşitli platformda paydaşlarına aktarıyorlar. Dünyamızın ve paydaşlarımızın sürdürülebilirliği için tüm gücümüzle çalışırken, örnek uygulamalarımızı birbirimizle paylaşmamız ve iletişim stratejilerimiz aracılığıyla bu alanda farkındalık yaratmamız gerektiğine olan inancımızla kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Bu motivasyonla, her yıl güncelleyeceğimiz Anadolu’dan Yarınlara Anadolu Grubu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Uyumluluk Raporu’muzu yayınlayarak Grubumuzun Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile doğrudan ilgili ve onları destekleyecek pek çok faaliyet içinde bulunduğunu ortaya koyduk. Sürdürülebilirlik uygulamalarımızın iletişimi ile dünyada ihtiyaç duyulan çözüm paylaşımına da olumlu yönde katkı sağlamayı amaçlıyor, bu kapsamda paydaşlarımızla birlikte yarınlara değer katacağına inandığımız pek çok önemli çalışma yürütüyoruz.

Kurumsal hedeflerini, yerel ve küresel ölçekteki paydaşlarının ve gezegenimizin geleceği ile uyumlu olacak şekilde planlayan Grubumuz, ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini pozitif yönde geliştiren şirketleriyle, sürdürülebilir gelişimi her zaman desteklemeye devam edecek. Hiç değişmeyen hedefimiz, bizden önceki nesillerden aldığımız dünya mirasımızı, yeni nesillere en verimli şekilde aktarabilmektir. Anadolu’dan aldığımız güçle, yarınları güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.