Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • Sosyal kuruluşlar tanıtımı için Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi, Anadolu Efes Spor Kulübü'nü anlatan ortak bir fotoğraf.

Sosyal Kuruluşlar

Anadolu Vakfı:
Anadolu Grubu’nun kurucusu Yazıcı ve Özilhan Ailelerinin, Anadolu’dan kazandıklarını yine Anadolu insanıyla paylaşma hedefleri doğrultusunda 1979 yılında kurdukları Anadolu Vakfı, sağlık ve eğitim alanında önemli yatırımlara imza atıyor. İnsana yatırımı ilke edinen, ortak aklı benimseyen, sosyal etkisi güçlü, kullandığı kaynağı sosyal girişimci yaklaşımıyla yönetebilen ve kalıcı çözümlerle toplumun daha fazla ve sürekli desteklediği bir sosyal değer ve bağışçılık platformu olabilme hedefindeki “Anadolu’nun Vakfı” bugüne kadar eğitim alanında 24.000'e yakın öğrenciye burs verirken, sağlık alanında Johns Hopkins Medicine işbirliği ile Anadolu Sağlık Merkezi’ni hayata geçirerek ihtiyaç sahibi onbinlerce hastaya da yardım elini uzatıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi:
Yaşam kalitesini artırmak için dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle kurulan Anadolu Sağlık Merkezi, modern tıbbın gereklerini yeni ve kapsamlı bir sağlık anlayışıyla hastalarına aktarıyor.
Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliği içinde çalışan Anadolu Sağlık Merkezi; Onkolojik Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı ve IVF, Nörolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler, Dahili Bilimler, Tanı ve Görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda, dünyanın her yerinden hastalara sağlık hizmeti sunuyor.

Anadolu Efes Spor Kulübü:
Tuncay Özilhan başkanlığında, Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla 1976 yılında kurulan, Türkiye’de basketbolun kitlelere yayılması ve sevdirilmesinde en büyük paya sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, yıllar içerisinde Türk Basketbol tarihinde pek çok tarihi başarıya imza atarak “ilklerin takımı” olmayı başardı.

Başarılarıyla tüm Türkiye’ye coşku dolu anlar yaşatan ve profesyonel sporlarda bir Avrupa kupası kazanan ilk Türk takımı olan Anadolu Efes Spor Kulübü, 2021 - 2022 sezonu itibarıyla müzesinde 1 EuroLeague Kupası, 1 EuroLeague İkinciliği, 1 Koraç Kupası, 15 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 11 Türkiye Kupası ve 12 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2 G.S.G.M. Kupası bulunduruyor. Şimdiye kadar altyapısından sayısız yıldızlar yetiştiren ve NBA’e oyuncu gönderen ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, sporumuza her yıl yenilerini armağan ediyor ve Türk basketbolunu daha ileri götürmek için çalışmalarını sürdürüyor.