Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • Sosyal kuruluşlar tanıtımı için Anadolu Vakfı, Anadolu Sağlık Merkezi, Anadolu Efes Spor Kulübü'nü anlatan ortak bir fotoğraf.

Sosyal Kuruluşlar

Anadolu Vakfı:
Anadolu Grubu’nun kurucusu Yazıcı ve Özilhan Ailelerinin, Anadolu’dan kazandıklarını yine Anadolu insanıyla paylaşma hedefleri doğrultusunda 1979 yılında kurdukları Anadolu Vakfı, sağlık ve eğitim alanında önemli yatırımlara imza atıyor. İnsana yatırımı ilke edinen, ortak aklı benimseyen, sosyal etkisi güçlü, kullandığı kaynağı sosyal girişimci yaklaşımıyla yönetebilen ve kalıcı çözümlerle toplumun daha fazla ve sürekli desteklediği bir sosyal değer ve bağışçılık platformu olabilme hedefindeki “Anadolu’nun Vakfı” bugüne kadar eğitim alanında 24.000'e yakın öğrenciye burs verirken, sağlık alanında Johns Hopkins Medicine işbirliği ile Anadolu Sağlık Merkezi’ni hayata geçirerek ihtiyaç sahibi onbinlerce hastaya da yardım elini uzatıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi:
Yaşam kalitesini artırmak için dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle kurulan Anadolu Sağlık Merkezi, modern tıbbın gereklerini yeni ve kapsamlı bir sağlık anlayışıyla hastalarına aktarıyor.
Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliği içinde çalışan Anadolu Sağlık Merkezi; Onkolojik Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı ve IVF, Nörolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler, Dahili Bilimler, Tanı ve Görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda, dünyanın her yerinden hastalara sağlık hizmeti sunuyor.

Anadolu Efes Spor Kulübü:
Tuncay Özilhan başkanlığında ve Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla Türk sporunu ileriye götürmek ve Avrupa sahalarında ülkemizi başarı ile temsil ederek basketbolumuzu tüm gençlere sevdirmek amacıyla kurulan Anadolu Efes, 47 yılın ardından kaldırdığı kupalar ve elde ettiği zaferlerle adını tarihe “İlklerin Takımı” olarak yazdırmayı başardı. 1976 yılından bu yana saha içi ve saha dışında gerçekleştirdiği faaliyetlerle basketbolseverlerin hayatında bir spor kulübünden daha fazla yere sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, 2023 - 2024 sezonu itibarıyla müzesinde 2 EuroLeague Kupası, 1 EuroLeague İkinciliği, 1 Koraç Kupası, 16 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 12 Türkiye Kupası ve 13 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2 G.S.G.M. Kupası bulunduruyor. Türkiye’de basketbolun öncüsü konumunda olan ve basketbola kazandırdığı sayısız sporcu ile Türk spor tarihinin kilometre taşlarından biri olan Anadolu Efes, her yıl hedeflerini büyüterek Türk sporunu daha da ileri götürmek için çalışmalarını sürdürüyor.