Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • Perakende Grubu tanıtımı için Adel, McDonald's, Ana Gıda ve Anadolu Bilişim'i anlatan ortak bir fotoğraf.

Perakende Grubu

Anadolu Grubu, kalem ve kırtasiye, hızlı servis restoran ve  turizm sektörlerindeki şirketlerini Perakende Grubu altında yönetiyor.

Kalem ve kırtasiye alanında, dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliği içinde olan Adel Kalemcilik, faaliyetlerine 1969 yılında başladı. Faber-Castell ile 1995 yılında bu işbirliğini ortaklığa dönüştüren Adel Kalemcilik, bulunduğu bölgenin en büyük kalem üreticisi olarak Avrupa’da %13’lük üretim payına sahiptir.

Anadolu Grubu, dünyanın en değerli 4. markası olan McDonald's’ın, 2005 yılından bu yana Türkiye’deki lisansörü olarak faaliyet gösteriyor. 250'den fazla restoranı ve 6 bin çalışanıyla yılda 60 milyonu aşkın tüketiciye hizmet veren McDonald's, sunduğu ürünlerin tamamına yakınını Türkiye'den tedarik ederek, iş gücü ve pazar olarak da ülkemize katma değer yaratıyor.

Kurulduğu 1984 yılından itibaren IATA üyesi, A grubu seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Efestur ise; KOBİ’lerden çok uluslu şirketlere kadar uzanan geniş bir müşteri portföyü ile birlikte kurumsal müşterilerine seyahat ve etkinlik yönetimi alanında hizmet vermeyi sürdürüyor. Yurt içi-yurt dışı uçak bilet satışından, vize transfer işlemlerine, yurt içi-yurt dışı otel rezervasyonlarından, kurumsal etkinliklere kadar olan hizmetlerde tüm departmanlarımız sinerji yaratarak çalışmaktadır.