Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • Otomotiv Grubu tanıtımı için Anadolu Isuzu, Çelik Motor, Anadolu Motor'u anlatan ortak bir fotoğraf.

Otomotiv Grubu

Otomotiv Grubu, dünyanın önde gelen kuruluşlarından ISUZU ile ticari araçlar, KIA ile binek otomobiller, ANTOR ve LOMBARDINI ile endüstriyel motorlar, HONDA Güç Ürünleri, ANTRAC çapa makineleri, denizde ise HONDA MARINE markaları ile iş birliği yapıyor. 1960’lı yıllarda kamyonet üretimiyle faaliyetlerine başladığı otomotiv sektöründe bugün öncü kuruluşlardan biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık olan Anadolu Isuzu ile, hafif kamyon, kamyonet, otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor.

İsim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak ve sadece otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’deki en eski şirket olma unvanını başarıyla taşıyan Çelik Motor, sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimiyle 2001 yılından bu yana Güney Koreli otomotiv devi Kia’nın Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Kia’yı Türkiye’de 41 bayi ve 48 servis sayısına ulaştıran, başarılı bir satış adedine ve pazar payına sahip olmasını sağlayan Çelik Motor, markanın gelecek vizyonu çerçevesinde Kia algısını yukarı taşımaya devam ediyor.

2014 yılında Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli sermayeli kurumsal araç kiralama markası Garenta’yla sektöre iddialı bir giriş yapan Çelik Motor, uzun dönem ve kısa dönem araç kiralamalarda şirketlere ve bireysel kullanıcılara Türkiye’nin dört bir yanındaki 60’dan fazla bayisiyle hizmet veriyor.

Otomotiv sektöründeki bilgi birikimi ve deneyimini dijitale taşıyarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Çelik Motor, 2013 yılında ikinciyeni.com markasıyla online açık artırma yöntemiyle ikinci el otomobil alım satımına başladı. Bugün gelinen noktada ikinci el otomobil sektöründe kılavuz marka konumuna ulaşan ikinciyeni.com, yılda 127.500 bin adet araç satışı gerçekleştirmenin yanı sıra sektörde ilklerin markası olmaya devam ediyor.

Anadolu Motor, kendi markası ANTOR’la üretimini sürdürüyor ve bugün İtalya dahil 40’a yakın ülkeye motor ihraç ediyor. Bunun dışında çim biçme makineleri, dal parçalayıcılar, dizel motopomplar, benzinli ve dizel motorlu jeneratör ve çapa makineleri üretimlerine de devam ediyor.