Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

McDonald's

Anadolu Grubu, çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerine Mayıs 2005 tarihinde yeni bir halka daha ekledi. Dünyada hızlı servis restoran sektörünün lideri McDonald’s’ın Türkiye lisansörlüğünü alan Grup, Türkiye’de 1986’dan beri, dünyada 1955’den beri faaliyet gösteren küresel markayla işbirliğine gitmiş oldu.

McDonald’s’ın Türkiye’deki serüveni, 1986 yılında İstanbul Taksim’de ilk restoranın açılmasıyla başladı.

Türkiye’deki gıda sektörünün gelişiminde çok önemli rol oynayan McDonald’s, sektörde devrim sayılacak birçok yeniliğe öncülük etti. Faaliyet gösterdiği ilk günden itibaren Türkiye’nin en saygın ve en güvenilir gıda firmaları ile çalışan McDonald’s bugün, mal ve hizmet tedarikinin tamamına yakınını yerel şirketlerden karşılıyor. Bu süreçte geliştirilen yerli tedarikçilerin bir kısmı, üstün standartlardaki üretimleri nedeniyle yurtdışındaki McDonald’s restoranlarına malzeme ihraç eder hale geldi.

McDonald’s bugün, Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova illerinde ve bu illere bağlı çeşitli ilçelerde faaliyet gösteriyor. 250'yi aşkın restoranı ve 6 bin çalışanı bulunan McDonald’s yılda yaklaşık 60 milyon kişiye hizmet veriyor. McDonald’s’ın Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirdiği yatırım tutarı 130 milyon dolardır. McDonald’s’a, üretim yapmak için Türkiye’ye gelen yabancı sermayeli şirketlerin, ülkemizde gerçekleştirmiş oldukları yatırım tutarı 60 milyon doları aştı.

McDonald’s, marka gücünü, faaliyet gösterdiği her ülkede, taviz vermeden uyguladığı üstün kalite, gıda güvenliği, hijyen ve temizlik ilkelerinden alıyor.

McDonald’s aynı zamanda, çocukların sağlığı ve mutluluğu için doğrudan yarar sağlayacak projeler yaratmak, geliştirmek ve desteklemek amacıyla 1999 yılında kurulan McDonald’s Çocuk Vakfı’nın en büyük destekçisidir. Vakıf bugüne kadar, Türkiye’de 24 ilde, 29 hastanede ve saha çalışmalarında toplam 45 proje hayata geçirerek bu projelerden yaklaşık 1.5 milyon çocuğun faydalanmasını sağladı.