Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Adel Kalemcilik

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik 1969’da İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılışıyla yolculuğuna başladı. Adel Kalemcilik’in ürettiği kalemler ve kırtasiye ürünleri yüksek kaliteleri ile tüm Türkiye’de tanındı, nesillerin gelişiminde önemli yer aldı.

Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştiren Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

2015 yılında Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 36 bin metrekarelik alan üzerine kurulu bu tesiste ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez, sıvı mürekkepli kalemler, markörler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, kalemtıraşlar, parmak boyaları, oyun hamurları ve guaj boyalar üretiyor.

Adel Kalemcilik, kâğıt ürünleri haricinde, gerek üretim miktarları, gerekse ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi konumundadır ve 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır.

Köklü geçmişi ve tecrübesiyle Adel Kalemcilik bugün 3 bin 800’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Atlas, Max ve Panfix markalı kırtasiye ürünlerinin yanı sıra; Adel markasının ve dünyanın önde gelen lisanslı markalarının oyuncak ürünlerinin de pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, mottosu olan “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz” çerçevesinde yılda ortalama 10 bin ürün güvenliği testi ve 30 bin ürün kalitesi testi gerçekleştiriyor.

Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bugüne tüm çalışmalarını, paydaşlarına ve topluma fayda sağlama amacı ile ve sürdürülebilir projelere destek vererek gerçekleştirmeye çalışıyor. İyilik Ağacı kurumsal sosyal sorumluluk çatısı altında, Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında da yer alan Nitelikli Eğitim ve İklim Eylemi alanlarını önceliklendiren Adel Kalemcilik, özünde barındırdığı “iyilik” değeri ile çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

1996 yılında halka açılan Adel Kalemcilik’in günümüzde %27,71’lik payı, Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Vizyon: Hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olmak.

Misyon: Kaliteli ve yenilikçi ürünleri müşterilerine ulaştıran topluma ve çevreye karşı sorumlu, etik değerlere bağlı bir şirket olmak.

Değerler: İyilik, Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu

MARKALAR