Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

MEDYA GALERİ

Çelik Motor

Anadolu Grubu’nun en köklü şirketlerinden biri olan Çelik Motor, 26 Şubat 1960 tarihinde limited şirket olarak kuruldu, 14 Mayıs 1970 tarihinde ise anonim şirket oldu. 2020 yılında 60. yılını kutlayan Çelik Motor, kurulduğu günden bu yana otomotiv sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunuyor. Yarım asrı aşkın süredir, isim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’deki en eski şirket unvanını taşıyan Çelik Motor, hizmet alanlarında pek çok ilke de imza attı.

Çelik Motor, 1966'da Skoda kamyonetlerin satışıyla ilk önemli hamlesini yaptı. 1985'te Lada distribütörlüğünü aldı ve Lada markası ile büyük başarı kazandı. Dönemin en popüler araçlarından biri haline gelen Lada, 1989 - 1993 yılları arasında Türkiye'nin en çok satılan ithal otomobili oldu. Çelik Motor, 1986'da aldığı Honda otomobili operasyonunu ise 1992'de Anadolu Honda'ya devretti.

Distribütörü olduğu markaları sektörün öncü markaları arasına sokmayı başaran Çelik Motor, 2001 yılından bu yana Güney Koreli Kia markasını otomobil severlerle buluşturuyor. Çelik Motor, dünyada başarı grafiği hızla yükselen markalardan biri olan Kia’yı, Türk otomotiv sektörünün önemli oyuncularından biri haline getirdi. Teknoloji ve tasarım vizyonu ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de fark yaratan Kia, her yeni modeli ile standartları yükseltmeye, otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

Çelik Motor, 2005 yılından itibaren yenilikçi ve girişimci vizyonu ile yeni tüketici alanlarına açıldı. Şirketin filo kiralama markası Çelik Motor Filo sektörün en önemli oyuncularından biri oldu. 2014 yılında ise, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli sermayeli kurumsal araç kiralama markası Garenta sektöre çok iddialı bir giriş yaptı. 2016 yılında tüm kiralama faaliyetlerini Garenta çatısı altında birleştiren Çelik Motor; uzun dönem ve kısa dönem kiralama operasyonuyla sektörün yenilikçi markası olmaya devam ediyor.

Çelik Motor ayrıca, sektördeki bilgi birikimi ve deneyimini dijital platforma da taşıyarak 2013 yılında ikinciyeni.com’u kurdu. Türkiye’de ilk kez online açık arttırma yöntemiyle ikinci el otomobil alım satımı yapan ikinciyeni.com, kısa sürede önemli başarılara imza atmanın yanı sıra yenilikçi uygulamalarıyla da sektörde kılavuz marka konumuna geldi.


Kia

Güney Kore’den 1944 yılında yola çıkarak dünya otomotiv pazarında büyük başarılar elde eden Kia, tasarımı ve teknolojisi ile fark yaratan, otomobil sevenlerin tutku ile bağlı olduğu modeller üretiyor. Ülkesinin ilk bisiklet ve otomobil üreticisi olan Kia, Güney Kore'nin global otomotiv pazarlarında boy göstermesine de öncülük ediyor.

Kia, 2001 yılında Çelik Motor’la imzaladığı distribütörlük anlaşması ile Türkiye’de büyümesine devam ediyor. Anadolu Grubu’nun en köklü kuruluşlarından Çelik Motor’un 1960’dan günümüze 60 yıllık sektör deneyiminin katkısıyla atağa geçen Kia, Türkiye genelinde 41 yetkili satıcı ve 48 yetkili servis noktası ile hizmet veriyor.

2020 yılının başında ‘Plan S’ stratejisini hazırlayan ve bu kapsamda 2025 yılına kadar 11 yeni elektrikli model geliştireceğini açıklayan Kia, 25 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirerek geleceğin ulaşım modellerinde öncü rol oynamayı hedefliyor.

2021 yılında marka logosundan felsefesine kadar büyük bir yenilik projesi başlatan Kia, yeni kurumsal kimlik çalışmaları ve “İlham veren hareket” sloganıyla başladığı dönüşüm yolculuğuna devam ediyor.

Kia; Picanto, Rio, Stonic, Ceed, XCeed, Niro, Sportage ve Sorento gibi otomobil sevenlerin aşina olduğu ödüllü modelleri Çelik Motor güvencesiyle Türk kullanıcılarla buluşturuyor.

www.kia.com.tr


Garenta

2014 yılında gerçekleştirdiği ilk kısa dönem araç kiralama operasyonuyla sektöre farklı bir anlayış getiren Garenta; 2016 yılında, 10 yılı aşkın süredir Uzun Dönem Operasyonel Kiralama faaliyetlerini sürdüren Çelik Motor Filo ile güçlerini Garenta çatısı altında birleştirdi.

Araç kiralamada yeni nesil hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren Garenta; müşterilerinin tüm araç kiralama ihtiyaçlarının tek muhatabı olmayı hedefliyor. Marka, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile çözüm odaklı yapısı, bireylere ve kurumlara özel hizmetleri ve teknolojik altyapısı sayesinde kısa zamanda sektörün lider firmaları arasında yerini aldı.

2021 yılsonu itibariyle tam 57 bayiye ulaşan ve bayi ağını giderek büyüten Garenta, kısa dönem araç kiralamada akla ilk gelen markalardan biri konumunda bulunuyor. Uzun dönem araç kiralamak isteyen müşterilerinin ihtiyaçlarına da cevap veren marka, filosundaki geniş araç parkıyla bireysel ve kurumsal müşterilerine esnek ve hızlı çözümler sunuyor.

www.garenta.com.tr


ikinciyeni.com

ikinciyeni.com, Çelik Motor bünyesinde; 2013 yılından itibaren Türkiye’nin ikinci el online otomobil açık artırma platformu olarak hizmet veriyor. 7 gün içinde iade garantili sistemi ile ikinci el otomobil satışını hızlı ve güvenilir bir ortamda gerçekleştiren ikinciyeni.com’da bugüne kadar 10.336 bin açık arttırma düzenlendi, 12.806.276 defa teklif oluşturuldu ve 127.500 aracın satışı gerçekleştirildi.

Yenilikçi hizmet anlayışıyla online açık arttırma yöntemiyle faaliyetlerine başlayan ikinciyeni.com, yıllar içerisinde ‘Kullanırken Sat’, ‘Hemen Sat’, ‘Bayiye Nakit Sat’ gibi seçeneklerle kullanıcılarının beklentilerini karşılayan hizmetleri de devreye aldı. Ek olarak, platforma üzerinden satılan araçların noter satış fiyatını şeffaf bir şekilde yayınlayarak sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi.

Ayrıca ikinciyeni.com’a özel olarak geliştirilen yapay zekâ uygulaması Carwizz ile satış sürecine başlamadan otomobillerin piyasa fiyatı kolayca öğreniliyor. Carwizz ekspertiz raporunda mevsimsel ve ekonomik etkilerde dahil olmak üzere otomobiller en ince detayına kadar inceleniyor.

İkinciyeni.com, yeni nesil hizmetleriyle önümüzdeki dönemlerde de sektörün kılavuz markası olarak daha çok otomobil severi hayallerindeki otomobillerle buluşturmayı hedefliyor.

www.ikinciyeni.com

MARKALAR