Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Anadolu Isuzu

Anadolu Grubu ile otomotiv sektörünün en köklü Japon firması Isuzu Motors Limited ve uluslararası ticaret alanında faaliyet gösteren Japon Itochu’nun ortaklığında kurulan Anadolu Isuzu, bu ortaklık yapısıyla üretimde kaliteyi ve rekabet avantajını yakalıyor.

30 yılı aşkın üretim tecrübesine sahip olan Anadolu Isuzu; hafif kamyon, kamyonet, otobüs, midibüs ve pick-up ticari araçlarının üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Bunun yanısıra Çayırova Kocaeli’ndeki tesislerinde üretilen otobüs ve midibüsleri yaklaşık 35 ülkeye ihraç ediyor.

2009 yılında Türkiye’nin ilk tescillenen Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Anadolu Isuzu, 2015 yılındaki yatırımı ile yeni ve modern Ar-Ge Merkezi binasına geçiş yaptı.

Ar-Ge Merkezi geçmişten günümüze 20’nin üstünde, Tübitak ve uluslararası destekli proje başvurusu gerçekleştirdi. Ar-Ge merkezi faaliyetleri ışığında üniversitelerle işbirlikleri, patent, tasarım tescil, yayın/sunum çalışmaları artarak devam ediyor.

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi endüstriyel tasarımdan, satışa hazır ürüne kadar gerekli tüm fonksiyonları bünyesinde bulunduruyor. Anadolu Isuzu, bu yıl ihracatta büyük başarı göstererek midibüs ihracatında 12. kez şampiyon oldu.