Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Meşrubat Operasyonları - Coca-Cola İçecek

Coca-Cola sisteminde satış hacmine göre altıncı sırada yer alan CCI, The Coca-Cola Company (TCCC) markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. CCI Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 10 bini aşan çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

CCI 26 fabrikası ile 380 milyonluk tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Amerikan depo sertifikaları (ADR) ABD’de tezgahüstü piyasalarda “COLAY”, Eurobond’u İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle ile işlem görmektedir.

Türkiye Operasyonu
CCI’ın İstanbul’daki genel merkezi ile birlikte Türkiye operasyonu Türkiye çapında 10 fabrika ve 2500’ü aşan çalışanıyla 80 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Pakistan
2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Pakistan 7 adet fabrikası ve 3000’i aşan çalışanıyla 185 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Kazakistan
2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kazakistan 2 adet fabrikası ve 700’ü aşan çalışanıyla 17 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Azerbaycan
2007 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Azerbaycan bir adet fabrikası ve 300’ü aşan çalışanıyla 10 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Kırgızistan
2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kırgızistan bir adet fabrikası ve 300’ü aşan çalışanıyla 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Türkmenistan
2009 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Türkmenistan bir adet fabrikası ve 350’yi aşan çalışanıyla 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Ürdün
2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Ürdün bir adet fabrikası ve 400’ü aşan çalışanıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Irak
2012 yılında faaliyete geçen CCI Irak iki adet fabrikası ve 650’yi aşan çalışanıyla 30 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

2011 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kuzey Irak bir adet fabrikası ve 250’yi aşan çalışanıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Suriye
2006 yılında faaliyete geçen CCI Suriye 17 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Tacikistan
2012 yılında faaliyete geçen CCI Tacikistan bir adet fabrikası ve 100’ü aşan çalışanıyla 8 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.