Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Meşrubat Operasyonları - Coca-Cola İçecek

CCI, Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Ürdün, Tacikistan, Türkmenistan ve Suriye’de 10.000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir. The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştiren CCI, Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biridir.

CCI 11 ülkede yer alan 29 fabrikası ile 430 milyonluk tüketicisine gazlı içeceklerin yanı sıra su, meyve suyu, enerji içecekleri, sporcu içecekleri ve buzlu çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Eurobond’u ise İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir.

Türkiye Operasyonu
CCI’ın İstanbul’daki genel merkezi ile birlikte Türkiye operasyonu Türkiye çapında 10 fabrikasıyla 80 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Pakistan
2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Pakistan 7 adet fabrikasıyla 185 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Kazakistan
2008 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kazakistan 2 adet fabrikasıyla 17 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Irak
2012 yılında faaliyete geçen CCI Irak 2 adet fabrikasıyla 30 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

2011 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kuzey Irak 1 adet fabrikasıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Özbekistan
Özbekistan CCI'a 2021 yılında dahil oldu. CCI Özbekistan Taşkent, Urgenç ve Namangan'da 3 fabrika işletmektedir.

Yaklaşık 34 milyonluk bir nüfusa ürünlerinin satışını hem dolaylı olarak (distribütörler aracılığıyla geleneksel perakende müşterilerine) hem de doğrudan (yerinde tüketim ve modern perakende müşterilerine) gerçekleştirmektedir.

CCI Azerbaycan
2007 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Azerbaycan bir adet fabrikasıyla 10 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Kırgızistan
2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Kırgızistan 1 adet fabrikasıyla 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Ürdün
2006 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Ürdün 1 adet fabrikasıyla 4 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Tacikistan
2012 yılında faaliyete geçen CCI Tacikistan 1 adet fabrikasıyla 8 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Türkmenistan
2009 yılında Coca-Cola İçecek çatısı altına giren CCI Türkmenistan 1 adet fabrikasıyla 6 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

CCI Suriye
2006 yılında faaliyete geçen CCI Suriye 17 milyonluk bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.