Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Meşrubat Operasyonları - Coca-Cola İçecek

CCI (Coca-Cola İçecek) Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Ürdün, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Suriye olmak üzere 11 ülkede toplam 30 şişeleme ve 3 meyve işleme tesisi ile faaliyet gösteren ve 10.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan çok uluslu bir içecek şirketidir.

CCI, The Coca-Cola Company ve Monster Energy Beverage Corporation'ın gazlı ve gazsız içeceklerinin üretim, dağıtım ve satışının yanı sıra bağlı ortaklığı Anadolu Etap İçecek (Anadolu Etap Penkon Gıda ve İçecek Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) aracılığıyla meyve suyu konsantresi üretimi gerçekleştirmektedir.

CCI'ın hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (BIST) "CCOLA.IS" sembolü altında işlem görmektedir.

CCI Türkiye
Türkiye’de ilk olarak 1964 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2002 yılında CCI çatısı altında toplanmıştır. CCI Türkiye, İstanbul’daki genel merkezi ile birlikte Türkiye çapında 10 şişeleme fabrikası ve bağlı ortaklığı Anadolu Etap İçecek (Anadolu Etap Penkon Gıda ve İçecek Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) ile birlikte 3 meyve işleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Pakistan
Pakistan’da ilk olarak 1996 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2008 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Pakistan, 7 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Kazakistan
Kazakistan’da ilk olarak 1994 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2008 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Kazakistan, 2 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Irak
Irak’ta ilk olarak 2007 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2012 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Irak, 3 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Özbekistan
Özbekistan’da ilk olarak 1994 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2021 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Özbekistan, 3 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Azerbaycan
Azerbaycan’da ilk olarak 1994 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2007 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Azerbaycan, 1 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Kırgızistan
Kırgızistan’da ilk olarak 1996 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2006 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Kırgızistan, 1 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Ürdün
Ürdün’de ilk olarak 1993 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2006 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Ürdün, 1 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Tacikistan
Tacikistan’daki Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, ilk olarak 2015 yılında CCI çatısı altında başlamıştır. CCI Tacikistan, 1 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Türkmenistan
Türkmenistan’da ilk olarak 1998 yılında başlayan Coca-Cola şişeleme faaliyetleri, 2009 yılında CCI çatısı altına girmiştir. CCI Türkmenistan, 1 adet şişeleme fabrikasıyla hizmet vermektedir.

CCI Suriye
Coca-Cola şişeleme faaliyetleri Suriye’de ilk olarak 2006 yılında CCI çatısı altında başlamıştır.