Ana içeriğe atla

Genel Bakış

Kurucularımız

Anadolu Grubu’nun temelleri 1950 yılında, Onursal Başkanlarımız Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından atıldı. Yarım yüzyılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Grubumuz, kurucularımızın belirledikleri hedefler üzerinde yükselişini aynı heyecanla sürdürüyor.

Doğdukları Anadolu topraklarının değerlerinden aldıkları girişimcilik gücüyle kurucularımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin sanayileşme süreci içinde gerçekleştirdikleri teşebbüslerle her zaman öncü isimler arasında yer aldılar.

Kurucularımızın, hep daha iyisini yapma gayretiyle çıktıkları yolda ortaklıkları, Tahtakale’de ufak bir dükkanda başladı. Başarılarla dolu geçen uzun yılların ardından, “Ortak Akıl”ın gücüne olan inançları sayesinde ortaklıkları halen yeni başarılara ulaşma hedefleriyle sürüyor.

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan, Anadolu insanının başarıya olan yatkınlığına olan inançları ve Anadolu’ya olan bağlılıkları nedeniyle, 1960’lı yılların sonunda holdingleşme aşamasına gelen şirketlerini, “Anadolu Grubu” ismi altında bir araya getirdiler. Kendine güvenen, durmaksızın geliştiren, her zorluğu fırsat olarak gören, başarılı olmanın önce iyi birer birey olmaktan geçtiğine inanan kurucularımız iş yaşamlarında, Türkiye’nin giderek artan kaliteli insan gücüne ve büyüyen pazar hacmine olan inançlarının neticesini aldılar. Bunun sonucunda da yıllar içinde Anadolu Grubu’nun girişimleri, ülke sınırlarını aştı ve kurucularımızın önderliğinde Grubumuz, çok uluslu bir topluluk haline geldi. Grubumuz; birçok yabancı markayla yaptığı iş birlikleriyle, Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan’ın kendilerine yol haritası olarak belirledikleri, Anadolu insanına daha iyisini sunma hedeflerine doğru yürüyüşünü sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

‘Anadolu’yu Dünyaya, Dünyayı Anadolu’ya Bağlayan Yıldız’ olma vizyonuyla varlığını geleceğe taşıyan Grubumuz, kurulduğu ilk günden bu yana koruduğu vizyon, misyon ve değerler ışığında Türkiye’nin geleceğine birçok farklı sektörde kazandırdığı yeniliklerle katkı sağlamayı sürdürüyor.