Ana içeriğe atla

Anadolu Vakfı

MEDYA GALERİ

Mentorluk

Anadolu Vakfı’nda bursiyerlerimizin okullarında aldıkları eğitimin dışında, hayata ve profesyonelleşmek istedikleri alana dair onları donanımlı birer birey haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle Anadolu Vakfı olarak, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında başlattığımız mentorluk programlarıyla bursiyerlerimize destek olmayı sürdürüyoruz.

Mentorluk; yararlı bir deneyime, birikim ve beceriye ya da uzmanlığa sahip olan bir kişinin bir başkasının kişisel ve mesleki gelişimine tavsiyeler vererek, bilgilendirerek ve yol göstererek katkıda bulunması olarak tanımlanabilir. Anadolu Vakfı’nda bizler, bursiyerlerimize mentorluk desteğini, her biri alanında profesyonel olan Anadolu Grubu yöneticilerinin mentorluklarıyla veriyoruz.

Bu anlamda Anadolu Grubu’nun profesyonel yöneticileri gençlerimizin; yaşam becerileri ve kariyer planlarına ilişkin stratejisine ve hedeflerine odaklanmasını, karşılarına çıkabilecek güçlükleri aşmak için motivasyonunu daha fazla sağlayabilmesini, sosyal ve kültürel yetkinliklerini geliştirmesini, çevresiyle etkin iletişim sağlayabilmesini hedefliyorlar.

Büyük bir aile olan Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı, yüksek farkındalığa sahip yöneticileriyle, bursiyerlerimizin hayatlarında fark yaratmayı ve onları profesyonel hayata karşı donatmayı hedefliyor.

Selim Güven
Genel Müdür
Anadolu Vakfı