Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • İçecek Grubu tanıtımı için Anadolu Efes ve Coca-Cola İçecek logolarının yer aldığı bir fotoğraf

İçecek Grubu

Anadolu Efes ve Coca-Cola İçecek şirketlerinin oluşturduğu İçecek Grubu; 20.000 çalışanıyla Avrasya bölgesine yayılan 14 ülkede operasyonlarını yürütüyor. Grup, hem alkollü hem de alkolsüz içecekler pazarında üretim, şişeleme, dağıtım ve satış faaliyetleri gösteriyor.

Anadolu Efes, alkollü içecekler pazarında 6 ülkede (Türkiye, Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Moldova ve Ukrayna) 15 fabrikası ve 6 malt fabrikasyla faaliyetlerini sürdürüyor ve 40’tan fazla yerli ve yabancı bira markasını tüketicileriyle buluşturuyor. Şirket “Dow Jones Sustainability Index”te yer alan ve “Birleşmiş Milletler Global Compact CEO Water Mandate” sözleşmesine imza atan ilk ve tek Türk şirketidir.

Coca-Cola İçecek (CCI), alkolsüz içecekler pazarında 25 fabrikası ile 10 ülkede (Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan, Irak, Ürdün ve Suriye), Coca-Cola Company’nin 25’ten fazla yerel ve uluslararası markasını tüketicileriyle buluşturuyor. Coca-Cola Company’nin satış hacmi açısından dünya çapındaki en büyük beşinci şişeleyicisi olan CCI, Birleşmiş Milletler “Global Compact Sustainability 100 Index”inde listelenen ilk ve tek Türk şirketidir.