Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Anadolu Isuzu

Anadolu Grubu, Isuzu Motors Limited ve Itochu ortaklığında halka açık olan Anadolu Isuzu, hafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs ve pick-up gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiriyor.

Anadolu Isuzu, 1984'te İstanbul Kartal'daki fabrikasında, Isuzu araçlarının üretimine başladı.

Anadolu Isuzu’nun kurulduğu günden bu yana en önemli hedefi, müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı oldu. 2014 yılında 30. yılını kutlayan Anadolu Isuzu, bugüne kadar 130.000 adeti aşkın araç üretti.
Anadolu Isuzu, Isuzu Motors’un üstün üretim standartlarını sağlamak amacıyla verdiği “Isuzu Manufacturing Management” (IMM) ödülünü ilk kez 2008 yılında alırken 2012 yılında da bu başarıyı tekrarladı.

Anadolu Isuzu, AR-GE merkezinde geliştirdiği, otobüs ve kamyon tasarımları ile özgün ürünlere imza atıyor. Türkiye’de tamamen yerli tasarıma sahip olup global marka kullanan tek otobüsü üreten Anadolu Isuzu, en son 2013 yılının Nisan ayında yeni Visigo ve yenilenen Novo serisi otobüslerini tüketicilerin beğenisine sundu.

Anadolu Isuzu, Ar-Ge ve kaliteye verdiği önem sayesinde otomotiv sektöründe yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da önemli aktörlerden birisi. Ürün yelpazesindeki otobüslerin ihracatını, çoğunluğu Avrupa Birliği üyesi olan 26 ülkeye yapan Anadolu Isuzu, Türkiye’de 10 yıldır küçük otobüs ihracat lideri konumunda bulunuyor. Anadolu Isuzu, ihraç ettiği otobüslerin tamamını, kendi Ar-Ge merkezinde geliştiriyor, Şekerpınar fabrikasında üretiyor ve Isuzu markasıyla satıyor. Anadolu Isuzu, 2014’ün Mart ayında, 2004 yılından beri ithal ettiği D-Max’lerin üretimine başladı. Isuzu D-Max’ler Türkiye’de üretilen ilk yerli pick-up olma özelliğini taşıyor.